Все игры
Обсуждения
Сортировать: по обновлениям | по дате | по рейтингу Отображать записи: Полный текст | Заголовки

сабақ жоспары мектепалды даярлық




Білім беру саласы



«Таным»





Бөлімі



Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру





Тақырыбы



Геометриялық пішіндер





Мақсаты



Геометриялық пішіндер туралы білімдерін пысықтау.
Қоршаған ортадан геометриялық пішіндерге ұқсас заттарды табу дағдыларын
қалыптастыру;

Топта жұмыс істей білуге достық қарым –қатынасқа
тәрбиелеу;

Зейіндерін, есте сақтау логикалық ойлау
қабілеттерін  дамыту. 





Қажетті құрал- жабдықтар,көрнекіліктер



Геометриялық пішіндер шаршы тікбұрыш,
үшбұрыш,дөңгелек,түрлі геометриялық пішінді заттар.





Билингвалды компонент



 Пішін- фигура,
дөңгелек-круг,шаршы- квадрат,тіктөртбұрыш- прямоугольник,үшбұрыш-треугольник





 






Іс -әрекет
кезендері




Тәрбиешінің іс
-әрекеті




Балалардың
іс-әрекеті






Мотивациялық қозғаушылық



Ұйымдастыру кезеңі

-Арайлап таң атты

Алтын шуақ таратты

Қайырлы таң балалар!

Қайырлы күн балалар!

-Бүгін біз бір- бірімізге жақсы көңіл күй сыйлайық, ал
енді сабағымызды бастайық.Балалар бүгін біз сиқырлы елге  саяхатқа барамыз, бұл елде  кімдердің тұратынын  білу үшін  жұмбақтарды шешейік.

Қабырғасы үшеу,

Бұрышы да үшеу

(Үшбұрыш)

Бұрыштарым жоқ менің

Ішім әр кез тоқ менің

Ұқсаймын мен күнге де,

Тәрелкеге,гүлгеде

(Дөңгелек)

Түзу оның бар ісі

Қабырғасы бұрышы,

Түп –түзу боп қисаймай

Ылғи оның тұрысы

(Шаршы)

Жарайсындар, балалар жұмбақты дұрыс шештіндер.

Балаларды үш топқа бөлемін

1-топ «Үшбұрыш»

2-топ «Дөңгелек»

3-топ «Шаршы»

Әр топтың  бағалау парағы болады,
соған мен тиісті  бағаларынды қойып
отырамын.

Қызыл түс - өте жақсы,жасыл түс- жақсы,сары түс -орташа.

Дөңгелек, үшбұрыш, шаршыны бір сөзбен қалай атауға болады?

Дұрыс айтасыңдар,біз бүгін «Геометриялық пішіндер»еліне барамыз.

-Қарандаршы, бізді осы елдің 
тұрғындары қарсы алып тұр екен, қане танысайық.

Геометриялық пішіндер бейнеленген суретті көрсетемін.

«Геометриялық пішіндер» елінің тұрғындары бізге  тапсырмаларын дайындап қойыпты.

1-топ: беторамалды сәйкес құрақпен байланыстыр.

2-топ: неше үшбұрыш бар?

Неше төртбұрыш бар?

3-топ: пішіндерді ата,біркелкі пішіндерді сана.

-Біз шаршадық денемізді сергітіп алайық.

Сергіту сәті.

Тақтаға үш плакатқа тапсырма іліп қоямын.

Бағалап отырамын.

-Балалар сендердің алдарыңда геометриялық пішіндер жатыр,содан әр-түрлі
мозайка жасаңдар.

Қай топтың мозайкасы  әдемі  болады екен?

Балалар біз қандай геометриялық пішіндермен таныстық?

Біз қайда бардық?

Немен айналыстық?

Енді мен әр топты  бағалап шығамын.

-Балалар сендерге сабақ ұнады ма?Несімен ұнады?

Алдарыңда тұрған смайликпен мына тоғайға 
өз көңіл күйлерінді білдіріндер.

Осымен сабақ аяқталды сендерге рахмет,сабаққа белсенді қатысып отырдыңдар



Тыңдап түсінеді

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жұмбақтарды шешеді

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топқа бөлінеді

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тапсырмаларды орындайды

 

Мозайка жасайды

 

 

 

 

 

Сұрақтарға жауап береді





 

Интеллектуальная игра по русскому языку "Последний герой"

    Внеклассное
мероприятие по русскому языку и литературе «Последний герой»



 


Цель: 

1. обобщить знания учащихся по русскому языку и литературе, выявить их
грамотность.


Задачи:


·        
повторить основные теоретические сведения за курс основной средней школы по
русскому языку и литературе;


·        
развивать познавательный интерес учащихся к предметам гуманитарного цикла:


·        
расширить кругозор учащихся.


Оборудование:


·        
карточки с заданиями,


·        
музыкальное сопровождение,


·        
проектор,


·        
ручки и листочки.


Ход мероприятия



Ведущий:


- Здравствуйте, ребята и гости нашей игры. Мы собрались сегодня в этом
зале, чтобы провести игру “Последний герой” по русскому языку и литературе.
Вам, участникам игры, предстоит нелёгкая задача: вспомнить всё, что вы изучали
по этим предметам, а также напрячь своё воображение, чтобы стать победителем.


Вот правила игры:


игра “Последний герой” состоит из 7 туров. После каждого
тура выбывает один из участников игры .В конце останется только один, он и
будет “Последним героем 2015 года”. За этим будет следить компетентное жюри. (Знакомство
с членами жюри)


Итак, начинаем.


I тур.



1 тур  называется “Разминка”. Каждому участнику будет задано по 2 вопроса (1 по
русскому языку, 1 по литературе). Выбывает один участник, который не справится
с заданием.


Вопросы:


1.     
Назовите главный член предложения, который отвечает на вопросы: каков
предмет? что он такое? (сказуемое)


2.     
Кто автор произведений: Дубровский, “Капитанская дочка”, “Руслан и
Людмила”? (А.С. Пушкин)


3.     
Что такое дополнение? (Дополнение- это воростепенный член предложения,
отвечающий на вопросы косвенных падежей)


4.     
Кто написал стихотворение “Зимнее утро” (А.С.Пушкин)


5.     
Что такое монолог? (Один человек говорит, все молча слушают)


6.     
Назовите автора произведения “Муму”. (Иван Сергеевич Тургенев)


7.     
Расскажите правило по карточке ЖИ, ШИ. (ЖИ, ШИ пиши с буквой И)


8.     
Кто убит на дуэли в 1841 году Н.С. Мартыновым в Пятигорске? (Михаил
Юрьевич Лермонтов)



9.     
“Значимая часть слова, которая несёт в себе лексическое значение слова”.
Что это? (корень)


10.  Что обычно начинается
со слов: “Жили-были” или “В некотором царстве..”: (сказка)


11.  Назовите имя и
отчество Гоголя. (Николай Васильевич)


12.  Травка зеленеет. Это
словосочетание или предложение? (предложение)


13.  Кто написал строчки:
“Лето красное пропела, оглянуться не успела, как зима катит в глаза”?(Иван
Андреевич Крылов)



14.  Что такое
антонимы? (слова одной и той же части речи с противоположным
лексическим значением)



15.  Что написал И.С.
Тургенев: “Записки из сумасшедшего дома” или “Записки охотника”? (“Записки
охотника)



16.  К какой части речи относятся
слова: скучающий, ответивший? (причастие)


 


Слово предоставляется жюри. Выбывает игрок, который не справился с заданием.
Если таких игроков больше или совсем нет, то можно разыграть дополнительные
вопросы:


1.     
Главный или второстепенный член отвечает на вопросы: какой? чей?
(второстепенный, определение)


2.     
Лисички1 – грибы, лисички2 – лисята. Это
синонимы или омонимы? (омонимы)


3.     
 Кто написал “Мцыри”? (Михаил
Юрьевич Лермонтов)



4.На какие вопросы отвечает обстоятельство? (где,
куда, зачем, почему, как…) Назовите автора произведения “Бородино”. (Михаил
Юрьевич Лермонтов)



5.Я, кто-то, такой, их. Какая это часть
речи? (местоимение)


6.Что такое диалог? (разговор
двух или более лиц)



ІІ тур.



2 тур называется «Расставь ударения». Каждому участнику
будут выданы карточки со словами. Нужно расставить ударения и показать
выполненное задание жюри.





Алфавит, свекла, арахис, портфель, эксперт, августовский, каталог, баржа,
балованный, шофер.



























Квартал, бармен, феномен, документ, магазин, айвовый, каламбур, творог,
звонит, баловень.





Пока жюри просматривает задание, решает, кто вновь покинет нас, мы поиграем
со зрителями. К словам, которые называет ведущий, подобрать как можно больше


- синонимов: идти (шагать, ползти, топать); трусливый (боязливый,
несмелый, пугливый)
; говорить (сказать, повторить, молвить,
добавить, воскликнуть, заявить)
; красивый (симпатичный, обаятельный,
привлекательный); 
жилище (дом, хата, общежитие); смеяться(хохотать,
ржать, улыбаться).



- антонимы к словам: друг, хорошо, счастье, небо, труд, мало,
разговорчивый, книга, доброе утро(спокойной ночи), мышь, идти, свет,
молодость, чумазый, шикарный, человек, жизнь.


Слушаем результаты жюри.


ІІІ тур.



3 тур называется «Свяжи слова». Перед вами на
доске написаны два столбика. Все слова тем или иным образом связаны: в одном
столбике  дано название произведения, в
другом - его автор. Задача участников: “связать” слова и на листочках в столбик
записать верные ответы.







А.С.Пушкин









«Я не
люблю»





Н.В.Гоголь



«Белый
пароход»





В.Высоцкий



«Волки»





Н.А.Заболоцкий



«Бежин
луг»





Ч.Айтматов



«Бахчисарайский
фонтан»





Г.Х.Андерсен



«Письмо
матери»





Ю.Яковлев



«Стрекоза
и Муравей»





Д.Мамин-Сибиряк



“Не позволяй душе лениться”





А.П.Чехов



«Двенадцать
месяцев»





И.А.Крылов



«Где
начинается небо»





С.Я.Маршак



«Гадкий утенок»





И.С.Тургенев



“Каштанка”





С.Есенин



«Тарас
Бульба»












Сдать листочки в жюри. Пока оно разбирается в ваших записях, мы вместе
будем отгадывать загадки. 


Если слог мы выделяем


При его прочтении,


Палочкой обозначаем


Сверху... (ударение)


 


Слова одной и той же части речи.


Но разное значение у них.


Скажу я «трусость»,


Ты ответишь — «храбрость»,


Скажу я «грусть»,


А ты в ответ мне — «радость». (Антонимы)


 


Если гласная плохо слышится,


Эта гласная очень коварная,


Ведь с ошибкою слово напишется,


Если гласная —... (безударная)


 


С вопросом предложения


Я обозвал «спросительные».


Я позабыл в волнении


Названье... («вопросительные»)


 


Он отвечает на вопрос «Что делать?».


Часть речи это. Например, «пошел».


Обозначает действие предмета


И гордо называется... (глагол)


  


Я главные члены ищу в предложении.


Подлежащего нет, где-то спряталось снова.


Оно со сказуемым в соединении


Составляет... (грамматическую основу)


 


Какая погода!


 И снег замечательный!


Поставлю в конце


Знак  —... (восклицательный)


 


Я один говорил,


Это был монолог.


Собеседник вступил,


Стала речь —... (диалог)


 


Часть слова, известная всем.


Не быть его может совсем,


Оно может быть звуковое,


А может быть и нулевое. (Окончание)


 


 


По соседству два брата живут,


В слова то и дело встают.


Один брат звуки смягчает,


Другой брат их разделяет. (Твердый и мягкий знаки)


 


Я писал письмо Сережке,


О делах, друзьях немножко.


Не писал я много слов,


Ну а вышло пять листов.


В конце пятого листочка


Я закончил. Ставлю... (точку)


 


Знак препинания очень нам нужный,


С точкой он схож и вообще с нею дружен.


Точки сестру с завитушкой смешною


Мы называем всегда... (запятою)


 


Именительный, родительный,


Дательный, винительный,


Творительный, предложный...


Все их запомнить сложно.


Ты в памяти всегда держи


Названья. Это... (падежи)


 


- Слово предоставляется жюри. Кто покинет нас на этот раз и уже не станет
“Последним героем”.


ІV тур.



4 тур называется  “Два слова из одного”. К словам, которые
написаны на доске, нужно подставить одну букву или в начале, или в середине,
или в конце слова так, чтобы получилось новое. Из каждого слова должно
получиться ещё по 2, например: плот – Оплот, пИлот; вол – волК, волЯ; лапа –
лаМпа, лаПта.


Вот слова: Веер, сок, баня, рис, мак, арка, стол, тара.


Готовые задания отнести жюри, а в свободное время мы все поиграем в
“Звёздный час”: из слова ОТРОЧЕСТВО, переставляя буквы, получить имена
существительные, нарицательные, единственного числа (вор, тесто, ров,
рот сорт, рост, сор, отчество..).



Жюри готово, и мы с нетерпением ждём, с кем же сейчас пришло время
расстаться.


 



 



V тур.



5 тур называется «Рифма».


 К словам, которые я буду называть, вам нужно подобрать как можно больше
слов – рифм. Все помнят, что такое рифма? Например, к слову “морковь” - кровь,
любовь; “мне” - на дне, пне, окне и т.п. Рифмы записывайте на листочках, вот
слова:


Крышка, дедушка, знак, цветок, народ.


Предполагаемые рифмы: Мышка, малышка, мишка, мартышка. Хлебушка, воробышка,
подушка, мормышка. Пятак, злак, чудак, дурак. Горшок, висок, прыжок, носок.
Пароход, доход, удод, завод.


- Теперь я снова читаю слова, вы по очереди называете рифмы. Выбывает тот,
кто, совсем не справился с заданием.


VI тур.



6 тур называется Разбери по составу”. Я выдам каждому карточки со словами, затем их
проверят жюри


1 карточка – пробежка, серыми, ночевать, верно, заросший;


2 карточка – птичка, молодых, бросается, горячо, передовая;


3 карточка – снежком, ранний, стучаться, умно, задумавшая;


VII тур.



7 тур называется «Скороговорка».


Задание: кто лучше произнесет скороговорку: Вёз корабль карамель,
наскочил корабль на мель. И матросы две недели карамель на мели ели.


На этом наша игра заканчивается. Под музыку “Остаться в живых” группы
“Би-2” награждаются ученики:


1. “Последний герой-2015” - лентой с надписью, грамотой.


2. утешительные призы за участие.


 

!!!***SANIYA ***!!!, 12-02-2015 06:33 (ссылка)

Внеклассное мероприятие по английскому языку "English MIX"


ВИКТОРИНА
 по английскому языку «ENGLISH MIX»

для 5
класса

ЦЕЛЬ викторины: Систематизация и применение знаний,
полученных на уроках английского языка.


ЗАДАЧИ :


-развивать английскую
речь, память, логику, умение применять знания, полученные на уроках английского
языка,  на практике, развивать
художественный вкус и  наглядно-образное
мышление;


-воспитывать культуру труда, ответственное отношение к труду, аккуратность,
умение работать в команде.


Оснащение: карта (пазлы) Соединённого Королевства(2шт.), карточки с
названиями овощей и фруктов на английском языке (2 комплекта), буквы (k i t с h e n) (vegetables)


, карточки с английскими глаголами


 рецепт приготовления классического
винегрета (3 шт.), заготовки для жюри по номинациям (3 шт.), Овощи варёные и
очищенные ( свёкла, картофель,  морковь)
огурец солёный, капуста квашеная, ,лук репчатый, зелёный горошек, масло
растительное, соль, зелёный укроп.


Фартуки, овощи, интерактивная доска, музыка, слайды.


Условие
викторины
:


 за правильный и быстрый ответ
команда получает  один ингредиент, а за
неправильный - два ингредиента


 I. Часть


– Приветствие на английском языке. Good afternoon, dear friends, boys and girls. I am glad to see you.


- Тема нашей викторины «English Mix»
или «English salad»
Сегодня у нас необычная викторина, а не обычна она тем, что мы с вами будем не
только демонстрировать свои знания, но и использовать их в быту на кухне.


 


    II.Часть                      
ВОПРОСЫ   ВИКТОРИНЫ:


1.Выберите то, что вам потребуется для приготовления «English salad»  (карточки с названиями овощей на английском
языке: beet, potatoes, cucumbers, cabbage, carrot ,onion, green peas;oil, salt Названия фруктов: banana, apple
,orange, lemon ,cherries)


                                                                                     Приз-свёкла


2.Составьте из букв слово  кухня или
овощи               kitchen
или vegetables


                                                                                   
Приз -  картофель


3.Соберите пазлы ( Соединённое королевство) Прочтите названия : England, Wales, Northern Ireland, Scotland


                                                                                    
Приз - морковь, капуста


4.Ответьте на вопросы: Какого цвета овощи в винегрете?  (


                                                                                    
Приз- лук, масло растительное, соль


5.Поставьте слова в определённой последовательности  to wash –мыть, to clean-чистить,
to cook-варить,  to cut-резать (обработка овощей для винегрета)


                                                                                    
Приз-огурец


6.Нарежьте овощи маленькими кусочками, заправьте маслом, украсьте винегрет,
а жюри оценит ваше блюдо.


III .Часть


В то время, когда жюри работает, проходит спектакль «Белоснежка»


         Жюри сообщает результат
викторины «English salad»
и награждает обе команды призами


      
Заключительное слово учителя:
Сегодня вы хорошо отвечали на все
вопросы, молодцы! До новых встреч. By -by!


Заготовка для жюри   ( за быстрый правильный ответ  2 балла)


 





задание



5 «а»



5 «б»



примечания





№ 1



 



 



 





№ 2



 



 



 





№ 3



 



 



 





№ 4



 



 



 





№ 5



 



 



 





№ 6



 



 



 




настроение: Веселое

Ашық сабақ Қазақ тілі 3 "А" сынып




Мерзімі:

04.02.15ж



Пән -    қазақ тілі



Сынып – 3 А

 




Сабақ №





Сабақ  тақырыбы



Сөз таптарын еске түсіреміз.





Сілтеме

 

 



Интернет желісі, Г.И. Уайсова, Ә.Е. Жұмабаева қазақ
тілін оқыту әдістемелік нұсқау.





Мақсаты

 

 



Сөз таптары туралы түсіндіре отырып талдай білуге үйрену. Ой-өрістерін,
ауызекі тілдерін дамыту. Сөздік қорларын молайту





Күтілетін  нәтиже

 



Сөз таптарын еске түсіре отырып,  берілген
сөздерді сөз таптарына талдап, 
сұрақтары қою арқылы ажырата алуды 
үйренеді. Оқушылар  сөздік қорын,  сөйлеу дағдыларын дамытады.





Негізгі  идеялар

 

 



Сөз таптарын қайталауға
жаттығу жұмыстарын жүргізу. Сөз таптарына талдау жасату арқылы оқушылардың
алған білімдерін тексеру. Талдау жұмысын жасата  отырып  логикалық ойларын
дамыту. Танымдылық тапсырмалар , сұрақтар арқылы оқушылардың дүниетанымын және
диалогтық оқыту арқылы
оқушылардың блингвиялдық компонентерін, 
дүниетанымын, шығармашылық
қабілеттерін байқау, дамыту. Оқушыларға патриоттық  тәрбие бере
отырып, ана тілін сүюге тәрбиелеу. Адамгершілік қасиеттерін қалыптастыру Өз еркімен жұмыс
жасауға, ойын жеткізе білуге тәрбиелеу. 





Сабақ түрі

 



Дәстүрлі емес сабақ





Сабақ көрнекілігі



Тірек-сызба, үлестірмелі карточкалар, АКТ, кесте, интерактивті тақта, компьютер,жануарлардың
суреттері, бағалау парақшалары, себеттер, гүлдер.

 

 





Өту барысы:


 






Сабақ кезеңі




Жұмыс түрі, әдістер




Мұғалім әрекеті




Оқушы әрекеті





 

І. Ұйымд.  кезеңі

 

ІІ. Үй жұмысын тексеру.

 

 

ІІІ. Псих.

дайындық

 

 

 

 

а)Топқа бөлу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІV.Ауызша топпен орындату.

 

 

 

Тақтамен жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V.Сергіту сәті

 

 

 

Б)Дәптермен жұмыс.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В)Сұрақ -жауап

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VІ.Жұппен жұмыс.

.

 

 

 

 

 

 

 

VІІ. Үйге тапсырма

 

 

VІІІ.

Бағалау

 

 

 

ІХ.

Рефлексия 

 



Амандасу,
түгендеу.

 

141б,5-жаттығу бойынша  суреттерді тақтаға іліп қоямын.

 

 

Біз әдепті баламыз,

Тек үлгілі боламыз.

Еңбек етіп жұмыла,

Бестік баға аламыз.

                  

Төрт түрлі жануарлардың
суреттері  арқылы топқа бөлу.

ІЗат есім ІІ.Етістік  ІІІ.Сын есім  ІV.Сан есім

 

Ал,  кәне, 
балалар тақтаға  назар
аударайық.

                                




Зат есім



Нені білдіреді? Қандай
сұрақтарға жауап береді?





Етістік





Сын есім





Сан есім




 

1.Мәтінді
оқы. Неліктен сөздер сөз таптарына топтастырылғанын ойлап көр. Көп нүктенің
орнына тиісті сөз табын қойып айт.

3-жаттығу. Сұрақ
қойып, мағынасына қарай кестеге орналастыр.

Жұлдыз, тау,
ата, көк, екі, оқыды, үлкен, ақын,жуынды, жеті, отыз, адам, құс, жүзді, биік,
жасыл




Зат  есім



Етістік



Сын есім



Сан есім





 



 



 



 




 Видео арқылы сергіту сәті жасалады.

 

4-жаттығу.Әр
топқа екі сөзден бөліп беріледі.




Зат
есім



Етістік



Сын
есім



Сан
есім





Қайық

Бала

 

 

 

 

 



Бақа

Доп



Құс

Ұшақ



Ағаш

Балақай




 

Етістіктер: жүзеді, секіреді,
ұшады, өседі,жүреді.

 

Қайық -лодка- boat

Бала-ребенок-pupil,children

Доп –мяч- ball

Ағаш – деревья- tree

Бақа- лягушка- frog

Құс – птица- bird

Ұшақ-самолет- plane

 

Сәйкестендіру тесті.(
7-жаттығу)

 

Зат есім            әдепті,қызық, қоңыр, қышқыл

Етістік              жеті, тоғыз, жиырма, елу,мың

Сын есім            аққу, емен, оқулық, ауа

Сан есім            биледі, өсті, тазалады, ұшты.

 

143б,
6-жаттығу.

 

Оқушылардың 
пікірін тыңдау. Бағалау парақтарында жалпы ұпайды шығаруды  сұраймын.

Бүгінгі сабақтағы көңіл күйімізді берілген
гүлдерді себеттерге салу арқылы білдірейік.




Өте жақсы



Жақсы



Орташа




Сендерге көп рахмет. Сау болыңдар.



Амандасу.


 


 


Екі-үш баладан салған
суреттерін әңгімелету.

 


 

Суреттер

тарату.

 

 

 

 

Слайд
көрсетеді.

 

 

 

 

 

 

 

Слайдпен
көрсетіледі.

 

 

Бірге
орындайды.

 

 

Тыңдап
қадағалайды

 

 

Сұрақ қойып
пысықтау

 

 

 

Үлестірмелі

карточка тарату.

1-слайдты
экранға шығару.

Үй
тапсырмасын түсіндіру.

 

Пікірлерін
тыңдау.



Амандасады

 

Екі-үш оқушы
суреттерін қорғайды.

 

 

 

4-топқа
бөлінеді.

 

 

Кестеде
берілген ережелерді әр топ жеке орындайды.

 

Әр топ
өздерінің сөз табына байланысты сөздерді теріп жазады

 

 

 

 

Сергиді.

 

 

Әр топ зат
есім мен етістікті  тіркестіріп жазып,
сөздерді үш тілде айтады.

 

 

Сұрақтарға
жауап береді.

 

 

 

Әр топтағы 1
баладан сұралады.

 

 

 

Күнделікке
жазады.

Әр топ басшысы бағалау
парақтарын өткізеді. 

 

 

 



Фестиваль "Славянский базар"

23 января в школе - комплекс поселка Шульбинск прошел фестиваль "Славянский базар", в котором приняла участие и наша команда "Васильки", в составе 6 учеников. ( Сепбосынова Мадина, Хисамутдинова Камиля,Жумагазыева Алема, Нурпеисова Арина, Нургазина Диана и Тулегенов Диас).Они сумели показать свои способности в знании русского языка, пении, танце. Своими руками приготовили поделки. В итоге_ достойное II место. Молодцы, ребята!






Метки: ( Сепбосынова

!!!***SANIYA ***!!!, 18-01-2015 10:01 (ссылка)

Без заголовка

уважаемая администрация! комментарии в ссылке обсуждений не возможны, так как запрещены автором. Приходиться комментировать в новостях группы.

Открытый урок в 5"Б" классе




Дата: 03.12.2014



Предмет:  русская литература



Класс: 5б



Урок : 1





Тема урока



И.А.Крылов
«Волк и ягненок»

 





Общие цели



сравнивать и анализировать мотивы
поведения героев басни;

 под руководством и с помощью учителя составлять
характеристику персонажей;

развивать творческие способности
учащихся;

участвовать в драматических
постановках.





Языковые цели           

 



Лексика
и терминология, специфичная для предмета: работа с устаревшей лексикой

Полезные
фразы (выражения) для диалогов и письма: 
сравните, сопоставьте, оцените,

аргументируйте,
докажите.

 





Первоначальные знания:

 



ученики
читали басни Крылова, знакомы с биографией Крылова. Дома нарисовали
иллюстрации к басням И.А.Крылова.

 

 





Источники



Учебник
русской литературы за  5 класс





Материалы и оборудования



Презентация,
карточки, оценочный лист





 


Ход занятия






Этапы проведения занятия



Время



Действия учителя и действия учеников





Психологический настрой на урок



2
мин.



1.Организационный
момент. Дети входят в класс по пригласительным билетам, на которых изображены
герои басен Крылова.

 





Проверка домашней работы

 



5
мин



1.
- Скажите творчество какого писателя мы изучали? ( Творчество     И.А.Крылова. )

-
Что он писал? ( Он писал басни. )

-
Значит, как мы можем назвать И.А.Крылова? ( Баснописец. )

-
Потому что баснописец – это…( Человек, который пишет басни. )

 – А что такое басня?

(Верно.
Басня – это небольшое
произведение, написанное стихами или прозой, в котором высмеиваются пороки и
недостатки людей – хитрость, ложь, лесть, жадность, глупость. В баснях обычно
действуют животные. В которых мы легко узнаём людей. Басня начинается или
заканчивается моралью – выводом, поучением, где объясняется смысл басни.)

-
Посмотрите, какие слова о баснях Крылова пишет известный писатель Грибоедов.

          …Ох! Басни смерть моя!

         Насмешки вечные над львами! Над
орлами!


       
Кто что ни говори:


   
    Хотя животные,а всё – таки
цари.


-         
Какие басни И.А.Крылова вы знаете?

-         
2.организовать галерею из иллюстраций к разным
басням И.С.Крылова, нарисованных учащимися дома. Дети отгадывают басни. Это
будет переходом к новой теме и составлению совместных целей.

 





Объяснение нового материала



 

7
мин.



-Ребята,  мы уже знаем многие басни И.С.Крылова. И
сегодня я хочу вас познакомить ещё с одной басней  « Волк и ягненок ».

 

1.
Прослушивание аудиозаписи басни «Волк и
ягненок»

2.
Стратегия «Ассоциации».

 Детям показываем  картинки волка и ягненка ( учащиеся называют
животных  на русском, казахском и
английском языках) и спрашиваем,  какие
ассоциации вызывают у них эти животные. Использование данной стратегии
поможет  учащимся лучше усваивать новый
литературоведческий термин «аллегория»

3.«Аллегория
– это выражение отвлеченных понятий через конкретные художественные образы».

-Какую
черту человеческого характера олицетворяет волк?


ягненок ?


как вы понимаете мораль басни «У сильного всегда бессильный виноват?»

 





Деление на группы



10
мин.



1.Учащиеся
собирают картинки из разрезанных частиц. В итоге формируются 3 группы.

2.
Стратегия «Зигзаг».

 Всем группам дается одинаковое задание
составить сравнительную таблицу героев, обсудить в группе, затем поделиться с
другими группами, а также дополнить свои записи.

Сравнительная
таблица:




 



Волк



Ягненок





характер



 



 





поведение



 



 





речь



 



 





что
олицетворяет



 



 





 



 



 




 

 





Физминутка



1 мин.




«Веселая
физминутка» (детям  под ритмичную
музыку предлагается изобразить животное-героя басни Крылова)





Закрепление
материала




8 мин.




1.Задание
творческого характера.( деление на группы путем составления картинок из
разрезанных частиц)

1
группа «Волки»: инсценирование басни;

2
группа «Вороны»: придумать свое продолжение басни;

3
группа «Щуки»: составить постер на тему:

«У
сильного всегда бессильный виноват»

Презентация
групп.

2. составить «синквейн» на тему:

1группа
-«волк»

2
группа- «ягненок»

3группа-
«басня»

 





 

 

Рефлексия



 


 


2 мин.




 

«Дерево
чувств» (учащиеся украшают дерево стикерами в виде цветов, на стикерах
делятся своими впечатлениями) 

 

 

 

 





Оценивание



5 мин.




Самооценивание
и взаимооценивание

 




Этапы
урока



Ученик



Группа



Учитель



Итого





Домашнее
задание



 



 



 



 





Сравнительная
таблица



 



 



 



 





Творческое
задание



 



 



 



 




 

 

 





Домашнее задание



 




Найти
переводы басен И.Крылова на другие языки.

 














 

Сабақ жоспары қазақ тілі 8 "А"




Мерзімі:



Пән -  қазақ тілі



Сынып –  8 «А»



Сабақ №25





Сабақ  тақырыбы



Жалаң
және жайылма сөйлемдер






Сілтеме

 



Интернет желісі, С.Аманжолов,
Қ.Ысқақов ,қазақ тілін оқыту әдістемелік нұсқау.






Мақсаты

 



Жалаң, жайылма сөздер туралы түсінік алу,сөйлем мүшелеріне
талдай білуге үйрену Ой-өрістерін, ауызекі тілдерін дамыту. Сөздік қорларын
молайту.





Күтілетін  нәтиже



Жалаң және жайылма сөйлемді сөйлем талдау  барысында қолдана біледі





Негізгі  идеялар

 

 



Жай
сөйлем,түрлері сөйлем мүшелері туралы түсініктерді қайталауға жаттығу
жұмыстарын жүргізу. Сөйлем мүшелеріне,тұрлаулы,тұрлаусыз мүшелерді
синтаксистік талдау жасату арқылы оқушылардың алған білімдерін тексеру. Талдау
жұмысын жасата отырып және постерлар арқылы 
логикалық ойларын дамыту.
Ақпараттық оқыту құралдарымен
жұмыс жасау қабілеттерін кеңейту.
Өз еркімен
жұмыс жасауға, ойын жеткізе білуге тәрбиелеу.
Салауатты өмір-салтына
жағымды көзқарас пен оған ұмтылу, өз денсаулығымен бірге өзгелердің
денсаулығына деген жауапкершілікке тәрбиелеу.






Сабақ түрі

 



Жаңа сабақ





Сабақ көрнекілігі



интерактивті тақта, компьютер, таратпа материалдар;

 





Өту барысы:






Сабақ кезеңі




Жұмыс түрі, әдістер




Мұғалім әрекеті




Оқушы әрекеті





Ұйымдастыру


/2
мин/




Жағымды психологиялық ахуал тудыру үшін смаиликтар
таратып өз көңіл күйлерін бейнелету. «Мақал
сөздің мәйегі»
тіл дамыту жұмысын жүргізу.Сурет қиындылары бойынша 3
топқа бөлу.


 



Ұйымдастыру.




Оқушылар смайликтерге өз
көңіл-күйлерін бейнелеп,3 тілде мақал-мәтел айтады,сурет қиындылары арқылы  топтарға бөлінеді.






Үй тапсырмасын тексеру




Өткен тақырыпты еске түсіріп, үй тапсырмасы «сиқырлы
сандар» ойыны арқылы сұралады, жаттығулар тексеріледі. 5 минут


Үй
тапсырмасын тексеру


 



Сұрақтарды
оқу




Оқушылар сұрақтарға жауап
береді,жаттығуларды жұппен тексереді.






Графикалық диктант


/3мин/


 




Сөйлем мүшелерінің сұрақтарына байланысты

графикалық диктант жаздыру



Таратпа материал тарату. Дұрыс
жауапты слаид арқылы көрсету.




Оқушылар жұмысты жазбаша орындайды





Қызығушылық


ты ояту


/2мин/




3 топқа  сұрақтар
беріледі: «жалаң» деген сөзді қалай түсінесіңдер? «Жайылма» деген сөзді қалай
түсінесіңдер?



Оқушыларға
бағдар беру




Постерлерді жасау ,қорғау





Кубизм әдісі арқылы жаңа білімді
меңгерту


1.Бірінші беті «Талдаңыз»

/4 мин/



Сөйлемдерді талдату ақылы жалаң және жайылма сөйлемдердің ережесін
жаздыртамын.

 



Ережесін жаздыру,талдау жұмысының
дұрыстығын тексеру.




Дәптерге

сөйлемдерді талдау. Өздерін бағалау.





2. Екінші беті «Салыстырыңыз»

 


 



Венн диаграммасы арқылы жалаң сөйлем мен
жайылма сөйлемнің ұқсастығы мен айырмашылығын табу

 



Парақшаларды таратып,жалаң
сөйлем мен жайылма сөйлемнің айырмашылығы мен ұқсастықтарын салыстырту.
Топпен жұмысжасауды қадағалау.


 



Оқушылар жалаң сөйлем мен жайылма
сөйлемнің айырмашылығы мен ұқсастықтарын табады,қорғайды






3.Үшінші бетте: «Анықтаңыз» 





110-жаттығу Сөйлемдерді талдап жалаң не жайылма екенін анықтау

 



Тапсырмаларды топта оқулықтарынан дәптерлеріне
орындату,


қателерін түзеу




Оқушылар дәптерге талдайды.Екеуара тесереді,бағалайды.





Топ бойынша постерлар
тарату.


/5мин/



Жай сөйлем түрлеріне
ертегі құрастыру




Оқушыларға бағдар беру



Постерларды жасау, қорғау





Үйге тапсырма

/2 мин/



Оқулықтағы 107
жаттығу.Жалаң және жайылма сөйлемдерді 
талдату




Талқылауға
мүмкіндік беру




Күнделіктеріне жазу





Бағалау

/2 мин/



Оқушылардың
пікірін тыңдау.




Бағалау
парақтарында жалпы ұпайды шығаруды 
сұраймын.




Өздерінің бағалау парақтарын
өткізеді.






Рефлекция

/2 мин/



Кері байланыс жасау.

Критериалды
бағалау парағына талдау жасау.




Смайликтерді
тақтаға ілу




Смайликтерді тақтаға іледі.















 



 



 

Сабақты өзіндік талдау. 5 "А" Қазақ тілі.Ә.Әлиқызы

Сабақ тақырыбы: Тіл ұстарту



 










Өзіндік талдау сұрақтары




Өзіндік талдау жоспары






1.



Сабақтың түрі.



Сабақтың түрі

1.      Бекіту – сайыс сабағы

2.      Негізгі құзіреттіліктерін қалыптастыру.

3.      Білімдерін жүйелеу.





2.



Сабақтың  мақсаты 
мен міндеттірін анықтау



Лексика тарауы бойынша оқушылардың білімдерін критериалды бағалау арқылы бекіту.

Қазақ  тілі  пәні 
бойынша өткен 
материалдарды  оқушылардың
игеруі;

Оқушылардың қазақ тілі пәніне 
деген қызығушылығын, 
белсенділігін  арттыру,   сөздік қорын, сөйлеу тілін  дамыту;

Топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру, жауапкершілікке  тәрбиелеу. 






3.




Сыныпқа мінездеме. Оқушылардың даму ерекшеліктерін
есепке алу.



Оқушылардың
оқуға деген ынталары мен белседіліктері, жауапкершіліктері, оқу –танымдық
әрекеттері, пәнге  деген қызығушылығы
қалыптасып, жүйеге келтірілген.





4.




Сабақтың құрылымын жасау.



Сабақ
кезеңдері.

1.      Ұйымдастыру.

2.      «Ой-қозғау» І, ІІ тур
сұрақтары

3.      «Мағынаны ажырату» -ІІІ тур  жаттығу жұмысын орындау

4.       «Топпен
жұмыс» постерларды дайындау және қорғау

5.      Рефлексия

6.      Қорытынды





5.




Сабақтың әрбір кезеңдеріне баға беру.



Сабақ
 этаптары дұрыс құрылған. Оқушылардың
пәннен білімдері қалыптасқан. Алған білімдерін өмірмен байланыстыруы жақсы.Оқушылардың
сұрақтарға жауап берулері баяу, топпен жұмыс жасауға көп көңіл бөлуді қажет
етеді.

 





6.




Таңдалған оқыту әдістерінің тиімділігін бағалау.



Қолданылған
жұмыс әдістері: жалпылама, топтық, жекелей, жұптық  жұмыстары сабақтың әрбір кезеңінде
қолданылды.

Оқушылардың
сөйлеу,  практикалық жұмыс жасау, өз
бетімен жұмыс жасай білуге тапсырмалар берілді. Шығармашылық жұмыс  жасай  білуге  дағдыландыруға постерлар берілді.





7




Ұсыныстар:



- Сабақ
барысында критериалды бағалау парақтарына әр турдан кейін ұпайларын
белгілетуге көңіл бөлу. 

- Оқушылармен
шығармашылық бағытта жұмыс жасау.

- Тақырып
бойынша алған білімдерін күнделікті өмірде пайдалана білуге дағдландыру.

                    





 



 



 




Математика 5 а сынып

С а б а қ т ы    ө з і н д і к     т а л д а у



 



Сынып - 5 «А»             пәні – математика                мұғалімі: Азімбаева Н.М.



 



Сабақ тақырыбы:  Ең үлкен ортақ бөлгішті табу.



 










Өзіндік талдау
сұрақтары




Өзіндік талдау
жоспары






1.



Сабақтың түрі.



Сабақтың түрі

1.     
Бекіту  сабағы

2.     
Негізгі құзіреттіліктерін қалыптастыру.

3.     
Білімдерін жүйелеу.





2.



Сабақтың мақсаты мен
міндеттірін анықтау. Шешу жолдарының идеяларын анықтау.



Жай көбейткіштерге жіктеу арқылы натурал
сандардың ең үлкен ортақ бөлгішін табу тақырыбы бойынша оқушылардың
білімдерін критериалды бағалау
арқылы бекіту.

Математика   пәні 
бойынша өткен 
материалдарды  оқушылардың
игеруі;

Оқушылардың математика  пәніне 
деген қызығушылығын, 
белсенділігін  арттыру,
ойлау  қабілеттерін дамыту;

Топпем жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру,
жауапкершілікке, нақтылыққа тәрбиелеу. 






3.




Сыныпқа мінездеме.
Оқушылардың даму ерекшеліктерін есепке алу.



Оқушылардың оқуға деген ынталары мен белсенділіктері,
жауапкершіліктері, оқу –танымдық әрекеттері, пәнге  деген қызығушылығы қалыптасып, жүйеге
келтірілген.





4.




Сабақтың құрылымын жасау.
Оптимальді шешуі.



Сабақ кезеңдері.

1.     
Ұйымдастыру.

2.     
«Ой-қозғау» Сұрақ-жауап түрінде өткен
тақырыптар бойынша ережелерді пысықтау.

3.     
«Мағынаны ажырату» -Математикалық диктант.

4.     
«Математикалық лото» ЕҮОБ-ті табуға есептер шығару.

5.     
Cергіту сәті. 

6.     
Практикалық есептер шығару.    

7.     
«Топпен жұмыс» постерларды дайындау және қорғау

8.     
Рефлексия

9.     
Қорытынды





5.




Сабақтың әрбір кезеңдеріне
баға беру.



Сабақ этаптары дұрыс құрылған. Оқушылардың пәннен
білімдері қалыптасқан. Алған білімдерін өмірмен байланыстыруы жақсы.

«Ой-қозғау» кезеңінде сұрақтар мен «Математикалық лото
арқылы берілген есептерді шешуге оқушылар жоспарлағаннан көп уақыт жұмсады.
Сондықтан жоспарланған постерлермен жұмыс істеуге уақыт жетпей қалды.





6.




Таңдалған оқыту әдістерінің
тиімділігін бағалау.



Қолданылған жұмыс әдістері: жалпылама, топтық, жекелей,
екеуара жұмыстары сабақтың әрбір кезеңінде қолданылды.

Оқушылардың сөйлеу, көрнекі көрсету, практикалық жұмыс
жасау, өз бетімен жұмыс жасай білуге тапсырмалар берілген. Білімдерін күнделікті
тұрмыста  кездесетін жағдайларда
пайдалана білуге қатысты есептердің шығару жолын дұрыс анықтай алды.





7




Ұсыныстар:



- Оқушылардың  критериалды бағалау
парақтарымен жұмыс

   істеу біліктілігін, өз-өздерін
дұрыс және әділ  бағалай білу

   дағдыларын жетілдіру. 

- Оқушылармен шығармашылық бағытта жұмыс жасау.

- Тақырып бойынша алған білімдерін күнделікті тұрмыста

   кездесетін жағдайларда пайдалана білуге
баулу.





 



 



 





 




 



 





 



 



 




Сабақ жоспары




Мерзімі:



Пән -  химия



Сынып –  8 «А»



Сабақ №14





Сабақ  тақырыбы



Алғашқы химиялық түсініктерді қайталау





Сілтеме

 



Интернет желісі,
К.Жексембина, Н.Н ұрахметов, К.Сарманова Химия әдістемелік нұсқау.






Мақсаты

 



Алғашқы
химиялық ұғымдарды пайдалана отырып өз білімдерін критериалды бағалау әдісі
арқылы бағалай білуі.






Күтілетін  нәтиже



Алғашқы химиялық түсініктерді есеп шығару барысында
қолдана біледі






Негізгі  идеялар

 

 



Өткен алғашқы
химиялық түсініктерді қайталауға жаттығу жұмыстарын жүргізу. Валенттілікке, химиялық
формула, Авогадро тұрақтасына, моль санын табуға есептер шығару арқылы
оқушылардың алған білімдерін тексеру. Есептер шығара отырып және постерлар
арқылы  логикалық ойларын дамыту.
Ақпараттық оқыту құрылдарымен жұмыс жасау қабілеттерін кеңейту. Өз еркімен
жұмыс жасауға, ойын жеткізе білуге тәрбиелеу.
Салауатты өмір-салтына жағымды көзқарас пен оған ұмтылу, өз денсаулығымен бірге өзгелердің денсаулығына деген жауапкершілікке тәрбиелеу.





Сабақ түрі

 



Қайталау





Сабақ көрнекілігі



интерактивті тақта, компьютер, электронды оқулық, таратпа материалдар;

 





Өту барысы:






Сабақ кезеңі




Жұмыс түрі, әдістер




Мұғалім әрекеті




Оқушы әрекеті





Ұйымдастыру


/2
мин/




Жағымды психологиялық ахуал тудыру үшін смаиликтар
таратып өз көңіл күйлерін бейнелету. Карточкалар бойынша тұрақты және
ауыспалы валенттіктер арқылы 3 топқа бөлу.


 



Ұйымдастыру.




Оқушылар смаилоктарға өз
көңіл-күйлерін бейнелеп, топтарға бөлінеді.






Қызығушылықты ояту


/2мин/




Миға шабуыл

1.     
Қоспа
дегеніміз не?


2.     
Төменде
берілген заттарда элемент жайлы айтыла ма, әлде химиялық элемент жайлы
айтылама:  а)оттек демалу үшін
қажет;   ә)оттек судың құрамына кіреді; 


3.     
Каэффицент
дегеніміз не? Қайда жазылады?


4.     
Қоспа
дегеніміз не? Түрлері?


5.     
Индекс
дегеніміз не? Қайда жазылады?


6.     
Химиялық
формула нелердің көмегімен жазылады?


7.     
Валенттілік
дегеніміз не? Түрлері?


8.     
Химия ғылымы
нені оқытады?




Сұрақтарды

оқу 



Қол көтеріп жауап беру.





Химиялық диктант


/3мин/




1.     
НCL.          5. 
MgBr2                         
9. KCLO3


2.     
CaCL2            6. H2O                      10. H2SO4

3.     
Al2O3            7. CH4

4.     
Na2O          8. Mn2O7



Химиялық
диктантты оқу. Дұрыс жауапты слаид арқылы көрсету.




Дәптерге

химиялық диктант жазу. Екеуара
тексеру. Өздерін бағалау.






Салыстыр-малы атомдық массасын
есепте.


/4 мин/



1. MgO,        2. Al 2O3,         3.HCl,      4. P 2O3,       5. СH 4,          6. Na2O

 



Карточкалар
таратып, дұрыс жауапты шығару.




Дәптерге

есептерді шығару. Екеуара тексеру.
Өздерін бағалау.






 


Химиялық теңдеулерді теңестіріп, реакция типін анықта
Электронды оқулықпен жұмыс жасату


/10 мин/

 



H2O + C =C O + HОрнын басу

I2 +
H
2 = 2H I                         Қосылу

KCLO3=  KC L+ O2  Айрылу

CaO+ 2HCL=CaCL2+H
2O  Алмасу


Виртуальды
тәжірибе. Химиялық реакция типтері бойынша.




Карточкалар
таратып, дұрыс жауапты шығару. Топпен жұмысжасауды қадағалау.


Қосып
көрсету.




Дәптерге
химиялық теңдеулерді  жазып, типтерін
анықтау. Екеуара тексеру. Өздерін бағалау.


 

Тәжірибені
көре отырып, химиялық теңдеулерін жазу.


 Өздерін бағалау.





 Авогадро саны
бойынша есептер шығару.


/3 мин/



4 моль алюминий оксидінде қанша молекула бар?

Тақтаға шығарып тексеру.

 



Карточкалар таратып. Тақтаға бір оқушыны шығарып,
есептің шығарылуын тексеру.




Дәптерге

есептерді шығару. Екеуара тексеру.
Өздерін бағалау.






Топ бойынша постерлар
тарату.


/10мин/



1.Химия ғылымының
пайдасы


2. Химия ғылымының
зияны


3. Химия ғылымының
болашағы


 



Оқушыларға бағдар беру



Постерларды жасау, қорғау





Үйге тапсырма

/2 мин/



Есептер жинағынан 12-15
жаттығуларды шығару.


 



Талқылауға
мүмкіндік беру




Күнделіктеріне жазу





Бағалау

/2 мин/



Оқушылардың
пікірін тыңдау.




Бағалау
парақтарында жалпы ұпайды шығаруды 
сұраймын.




Өздерінің бағалау парақтарын
өткізеді.






Рефлекция

/2 мин/



Кері байланыс жасау.

Критериалды
бағалау парағына талдау жасау.




Смайликтерді
тақтаға ілу




Смайликтерді тақтаға іледі.















 



 



 



 



 



 



 

открытый урок казахского языка в 5 классе







Мерзімі:



Пән -  қазақ 
тілі




Сынып –  5 «Б»

 




Сабақ №





Сабақ  тақырыбы



Менің  елім – Қазақстан  Республикасы





Сілтеме

 

 



Артыкова
Т.М. Кыстаубаева Л.З.  қазақ  тілі- 5, 
әдістемелік құрал, орта мерзімді жоспар






Мақсаты

 

 



 Диалог арқылы оқыту тәсілдерін қолдана  отырып, оқушылардың ауызекі сөйлеу ,
шығармашылық дағдыларын жетілдіріп, өз елі, жері туралы мәлімет беруге, жеке,
топпен  жұмыс жасап, бір-бірінің
жұмысын бағалай білуге үйрену.





Күтілетін  нәтиже

 



Өз елі туралы пікірін жеткізе білу,  диалогтік әңгімеге қатысады, сөзтіркесін,
сөйлем құрайды. Оқу- жазу дағдылары дамиды, топпен жұмыс
істеуге  қалыптасады.

 





Негізгі  идеялар

 

 



Өзінің  туған елі, жері туралы  өз
ойларын  жеткізу, топтық жұмыс барысында  өз идеяларын ұсыну, сабақ бойынша рефлексия
жаза білу





Сабақ түрі

 



Білім беру





Сабақ көрнекілігі



ҚР  картасы, топ ережесі, сұрақтар, тапсырмалар,
стикерлер, қажетті құралдар.






Өту барысы:


 






Сабақ кезеңі




Жұмыс түрі, әдістер




Мұғалім әрекеті




Оқушы әрекеті





 

Ұйымдастыру        
/3 мин/




 «Шашу - шашу» алған кәмпиттердің қағазына қарап
топтарға бөліну
. Жағымды
психологиялық ахуал  тудыру  үшін  оқушылар
1-минутта  Отан, туған жер туралы  қанша  мақал-мәтел  айтады.



 


Оқушыларға «Шашу» шашып топқа бөледі




 

Оқушылар топтарға
бөлініп, мақал-мәтелдер  айтады.






 


Қызығушылықты ояту


/7
мин/




 

Жаңа тақырыпты жариялау


Сабақ
тақырыбымен таныстырып, сабаққа мақсат қоюға шақырамын


Біз не білеміз?


1)Суретпен  жұмыс

Суретте  не 
бейнеленген? Суреттерді 
қолдана   отырып  сөз 
тіркестерін  құру.


 

1.Қазақтан                                     бәйтерек

2.Елорда
белгісі                             монументі


3.Туған
қалам                                 қазақ  тілі


4.Тәуелсіздік                                   теңге

5.Мемлекеттік
тіл                        табиғаты


6.Ұлттық
ақша                              Семей


 

 

 

 

2)Әр
оқушы осы  сөзтіркестерінің  біреуін 
қолданып бір сөйлем құрайды.




 


Бүгінгі біздің тақырыбымыз: «Менің 
елім – Қазақстан Республикасы»


 


Суретпен жұмыс, сөйлем  құру
барысында «жетелеу» әрекетін жасайды


 


 


 




 

Сабақ мақсатын анықтайды

 

 

 

 

Суреттерді қолдана отырып сөздерді 
жұптастыру


Әр жұп бір-бірімен ақылдасып жұмыс істейді                        

Сөйлемді  дәптерге жазады  және оқып, аударады.





 


«Мағынаны ажырату»


/17
мин/




1-тапсырма    Мәтінмен 
жұмыс .
                                                        
1.Сөздікпен  жұмыс                                                 
2.Мәтінді  мәнерлеп оқу, аудару                                                 
  3.Мәтіндегі сөйлемдерге  сұрақ 
қою (әр  топқа  мәтіннен 
бір   сөйлем  беріледі, сол  сөйлемге сұрақ қояды)


 

2-тапсырма 
Мәтіннен  сын  есімдерді 
теріп  жаз (Сын есімнің ережесін
еске  түсіру)




 


Оқушыларды  сөздікпен 
таныстырып, тапсырманы 
түсіндіру


 


 


 


 




Сөздікті  қолдана  отырып,мәтінді тізбекпен  оқып,аудару.

 

Топпен мәтіннен берілген 
сөйлемге  сұрақ құру


 

 

Тақтамен  жұмыс





Cергіту сәті.      
/2 мин/




 

Көрсетілген қимылдарды қайталап 
орындау


 



 




 

Сергиді.

 





«Ой-толғаныс»


/10  мин/




2-
тапсыпма 
«Сұрақты ұстап ал» әдісімен
диалогқа түседі, сұрақтарға жауап береді.





- Сен қайда  тұрасың?                                                                         
-  ...


-  Қазақстан
Республикасы  қандай ?                                           -
...


- Қазақстан  жерінде 
не  мол?


- ... .

- Қарағанды, Теміртау  қалалары 
неге  бай?


- ...

- Алматыда, Оңтүстікте,
Қызылордада  не  өседі?


- ...

- Туған жер  туралы қандай  мақал-мәтел бар?

- ...

 



 


Тапсырманы  түсіндіріп, топпен  жұмыс 
барысында  «жетелеу»  әрекетін 
жасайды




 

Топпен  ақылдаса отырып  диалогты 
толықтырады, әр топтан  екі  оқушы 
құрастырған  диалогпен   екеуара сөйлесу  арқылы  
таныстырады






Үйге тапсырма беру


/1
мин/


 


 




«Менің елім- Қазақстан Республикасы» тақырыбына өз    қалаулары бойынша  бір 
сурет  салып, сол  суретке байланысты   шағын 
әңгіме  жазып  келу




Талқылауға мүмкіндік беру.




Күнделіктеріне жазып алады.






Бағалау


/3
мин/


 


 


 




Оқушыларды  сабаққа 
қатысуы  бойынша  бағалау. 


 



Оқушылардың  бағаларын  айтып 
өту




Бағаны күнделіктеріне  қойғызып  алады.






Рефлексия


/2
мин/


 


 


 


 




Қазақстан  картасын  қолданып  Қарағанды, Теміртау, Алматы, Қызылорда   қалаларының және Семей  қаласының 
байлықтарына  тоқталу.


Стикерлерге  қазба
байлықтарының  немесе өсімдіктердің  суреттерін 
салып, өз ойларын айтып, картаға 
сол  қаланың  тұсына 
іледі.




Стикерлерді картаға   ілу




Стикерлерді
картаға   іледі




Учебно-материальная база НВП

Выделяются ли денежные средства из бюджета для улучшения учебно-материальной базы учебного процесса НВП? Необходимо приобрести учебные автоматы (макеты), пневматическое оружие, средства защиты от ОМП и учебно-наглядное пособие.

В этой группе, возможно, есть записи, доступные только её участникам.
Чтобы их читать, Вам нужно вступить в группу